Marcin Smętek (39.)

M Majewski (66.)

Remis 2:2 w meczu wyjazdowym z Unią

Relacje mghks @25.08.2014

Remisem 2:2 zakończył się sobotni mecz z Unią Jaroszowiec. To emocjonujące spotkanie obfitowało w sytuacje bramkowe i ładne akcje z obu stron, jak zwykle w Jaroszowcu atmosfera była gorąca!

Mecze w Jaroszowcu zawsze dostarczaja emocji, nie inaczej było tym razem. W sobotę 23.08 o godzinie 17:00 zmierzyły się ze sobą w meczu 3 kolejki A klasy olkuskiej ekipy Unii Jaroszowiec i MGHKS "Bolesław" Bukowno.

W ciemno mozna było obstawiać, iż mecz nie będzie łatwy dla żadnego z zespołów, obie drużyny zmotywowane do gry od pierwszych minut toczyły pojedynek o każdy metr boiska. Do 15 minuty trwała wyrównana gra, "akcja za akcję" jej efektem była bramka w 13 minucie M.Smetka po asyście T. Pańczyka z prawego skrzydła wykańczająca szybki atak Gospodarzy.

Strata bramki spowodowała jeszcze większą determinację ze strony Bukowian, którzy zdecydowanie ruszyli do odrabiania strat. W tej fazie gry zespół Gości prezentował się bardzo dobrze konstrując ciekawe ataki. Unia groźnie kontrowała, bardzo dobrze rozdzielał prostopadłe piłki M. Wdowik. W 30 minucie akcję ofensywną po podaniu Jakuba Olesia zakończył celnym strzałem Szymon Kluza i był remis 1:1.

MGHKS  po zdobyciu bramki konsekwetnie starał się strzelić kolejną bramkę, co udało się Piotrowi Domańskiemu w 44 minucie. Na przerwę Goście schodzili z jednobramkową przewagą i tą połowę można zdecydowanie zaliczyć na ich korzyść.

W drugiej części drużyna z Jaroszowca zagrała z dużą determinacją, od początku atakując bramkę strzeżoną przez Rafała Tomaka. Już 4 minuty po wznowieniu T. Pańczyk zdybył bramkę wyrównującą.

Przy stanie 2:2 Unia nie cofnęła sie próbując za wszelką cenę zdobyć zwycięską bramkę. Mimo kilku dogodnych okazji nie udała się ta sztuka - dzięki dobraj postawie golkipera Bukowna oraz niskiej skuteczności piłkarzy Unii.

Niewykorzystane sytacje mogły się zemścić gdyż końcówka meczu należała zdecydowanie do drużyny "Bolesławia" Bukowno. Swoje okazje zmarnował m.in. Piotr Domański nie trafiając z najblizszej odległości a później Paweł Wisniowski - jego strzały bronił swietnie Robert Gottscholl.

Mecz zakończył się remisem 2:2 , który można uznać za sprawiedliwy wynik. W drugiej połowie kontuzji (rozcięta głowa po zderzeniu z zawodnikiem Unii) doznał Radosław Czopek, jednakże po opatrzeniu mógł kontynuować mecz.

Około 70 minuty miał miejsce nieprzyjemny incydent, w stronę arbitra poleciała szklana butelka z rąk zniecierpliwionego kibica Jaroszowca. Na szczeście rzut był niecelny.

Warto podkreślić, iż swój pierwszy występ w sezonie zaliczył Maciej Pieraszewskii Dawid Dudek, do składu po okresie wakacyjnym wraca również Łukasz Przybyła.

Remis pozostawia pewien niedosyt (zapewne po obu stronach) jednakże na trudnym terenie w Jaroszowcu o punkty nie łatwo. W meczu powinno paść o wiele więcej bramek (i padło - sędzia nie zaliczył po 1 bramce z każdej stron po dyskusyjnych spalonych), a wiele sytuacji bramkowych zostało zmarnowanych przez zawodników obu drużyn.

W 4 kolejce A klasy MGHKS zmierzy się z beniaminkiem rozgrywek Czaplą Czaple Małe na własnym stadionie, już dziś zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!!